Lajmet

Nokia 6 shfaqet në një video ç’paketuese

Publikuar , 13 Janar 2017
0
Telefoni i ardhshëm Nokia me sistemin operativ Android, Nokia 6, është shfaqur në një video demonstruese ç'paketimi përpara daljes në treg më 19 Janar. Telefoni u ble nga TechDroider në Kinë ku pritet që telefoni të dalë në shitje. Nokia 6 shfaqet në një video ç’paketuese Photo Source: HMD

Nokia 6 është zhvilluar nga HMD Global, një startup Finlandez i cili bart të drejtat e përdorimit të markës Nokia në telefonët inteligjentë.

Komentatori i videos menjëherë tregon mbresat e tij duke thënë se telefonit të jep ndjesin e një produkti premium sapo e merrni në duar.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=7u3Od8euEiM”/]

Nokia 6 vjen me ekran 5.5 inç Full HD me xham 2.5D Gorilla Glass, Qualcomm Snapdragon 430, 4GB RAM dhe 64GB memorje të brendshme.

Karakterizohet nga një kamër e pasme 16 megapiksel dhe ballore 8 megapiksel. Teknologjia Dolby Atmos e telefoni krijon një audio me efekte 3D. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Redmi 7 sjell dy kamera dhe bateri 4,000 për 100 dollarë

Lajmet e fundit>