Harduer

Nokia fillon shitjet e 3310-ës 17 vite pas modelit origjinal

Publikuar , 24 Maj 2017
Telefoni premton një jetëgjatësi baterie prej 22 orësh bisedë dhe deri në 1 muaj nëse përdoret në mënyrë të kufizuar. Nokia fillon shitjet e 3310-ës 17 vite pas modelit origjinal Photo Source: Carphone Warehouse

Nokia 3310-ta e re doli në shitje 17 vite pas debutimit të origjinalit. Telefoni i cili ka dy kamera 2 megapiksel dhe konektivitet 2.5G do të kushtojë 49 Euro.

Telefoni premton një jetëgjatësi baterie prej 22 orësh bisedë dhe deri në 1 muaj nëse përdoret në mënyrë të kufizuar.

Ekspertët thonë se suksesi i telefonit varet nga ata që janë të gatshëm të paguajnë thjeshtë nga nostalgjia.

Nokia 3310 u prezantua në Kongresin Mobil Botëror gjatë muajit Shkurt. Aktualisht është një produkt i licencuar tek HMD Global nga vetë Nokia, firmë e cila do të prodhojë telefonët Android me markën ikonike.

Modeli origjinal është prodhuar në mbi 126 milion njësi përgjatë viteve 2000 deri në 2005. Ndërkaq Nokia nuk ka prodhuar telefon që nga 2013-ta kur Microsoft bleu biznesin e harduerit të kompanisë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Zynga mbyll dikur lojën më popullore në Facebook