Harduer

Nokia lajmëron Lumia 520 dhe Lumia 720

Publikuar , 25 Shkurt 2013
0
Nokia lajmëron Lumia 520 dhe Lumia 720

Nokia më në fund ka hedhur dritë mbi shumë të përfolurat Lumia 520 dhe 720 në MWC 2013.

Të dy këto pajisje, njëra e njohur si Lumia më e lirë me Windows Phone 8 dhe tjetra si pasardhësja e Lumia 710 kanë specifika shumë interesante.

Le të fillojmë me Lumia 520 e cila ka një processor Dual Core 1.0GHz Snapdragon S4, ekran 4.0 inç WVGA IPS LCD + radio + Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 3.0, 8 GB hapsirë dhe vend për microSD dhe bateri 1430 mAh e cila është 9.9 mm e hollë. E gjitha kjo do të jetë e disponueshme për 130 euro.

Lumia 720 nga pamja e jashtme ngjason me Lumia 820, por gjithsesi është një pozicion mbrapa për sa i përket karakteristikave. Ekrani është 4.3 inç WVGA IPS LCD, processor Snapdragon S4 (njësoj si Lumia 520), 512 MB RAM , 8 GB memorje dhe vend për kartë microSD.

Ka gjithashtu një kamera 6.7 megapiksel me lente Carl Zeiss 26mm f/1.9. Është me vlerë të përmendet trashësia e 720, prej 9.0mm, e cila e bën smartfonin më të hollë të serisë Lumia.

Do të kushtojë 249 $ dhe do të jetë e disponueshme në tremujorin e dytë 2013. (PCWorld Albanian)

Lumia 520 i Lumia 720

LEXO EDHE:  Operatorët e mëdhenj në SHBA vendosin të braktisin SMS-të

Tags >

Lumia