Harduer

Nokia Lumia 520, një smartfon cilësor dhe tepër ekonomik

Publikuar , 17 Prill 2013
0
Nokia Lumia 520, një smartfon cilësor dhe tepër ekonomik

Nokia Lumia 520Kur Nokia prezantoi në muajin shkurt për herë të parë Nokia Lumia 520, Windows Phone provoi se Nokia do të pësonte rënie.

Këtu bëhet fjalë vetëm për çmimin dhe jo për parametrat apo funksionet e saj.

Nokia ka bërë të mundur krijimin e një pajisjeje funksionale dhe shumë ekonomike që do të shitet në Britaninë e Madhe vetëm për 100 paund.

Ky është me të vërtetë një çmim shumë ekonomik. Në monedhën amerikane kostoja e këtij telefoni është 200 $ me kontratë.

Parametrat kryesorë të Nokia Lumia 520 janë: ekran 4 inç, rezolucion 800×480 piksel (i njëjti rezolucion mund të gjendet edhe tek Nokia Lumia 720 dhe 820 që kushtojnë më tepër), kamera 5 megapiksel, procesor dual-core 1 GHz përsëri si tel Lumia 720.

Ashtu si tek Nokia Lumia 620 ju do të keni mundësi që të ndryshoni ngjyrat e sfondit sipas dëshirës. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Twitter lançon aplikacionin ku do të testojë funksionet eksperimentale

Tags >

Lumia
Lajmet e fundit>