Lajmet

Nokia Lumia 900 si alternativë ndaj çekanit

Publikuar , 21 Maj 2012
0
Nokia Lumia 900 si alternativë ndaj çekanit

Gjithmonë ka pasur pyetje rreth forcës së qelqit të përdorur në smartfonë. Dhe Nokia dëshiroi të tregonte forcën e qelqit të përdorur në modelin e saj Lumia 900, që ka një ekranin “Gorilla Glass”, me çekan dhe disa gozhda.

Në një video të postuar përdoret një çekan për të ngulitur disa gozhda në ekran, e pastaj përdoret vet telefoni në vend të çekanit për t’i ngulitur ato gozhda në dru. Edhe pse nuk shihet qartë se a është gërvishur shumë ekrani, por të marrë goditje të tilla dhe mos të thyhet është me të vërtet mbresëlënëse. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Misioni i platformës iAvokat është të inovojë industrinë e shërbimeve ligjore në Shqipëri dhe Kosovë