Harduer

Nokia ndan 120 milion dollarë për fushat të re marketingu

Publikuar , 13 Korrik 2011
0
Nokia ndan 120 milion dollarë për fushat të re marketingu

Sipas Marketing Magazine, Elop&Co veçse kanë bërë gati rreth 127 milion dollarë për një fushatë reklamuese gjashtë muajsh, që pritet të lansohet në tetor. Duke konsideruar tërë shkurtimet e vendeve të punës dhe parashikimet e vazhdueshme jo të mira në nivel të korporatës, një rifreskim reklamues tingëllon si një mënyrë e logjikshme për Nokia-n që të zbarkoj në një erë të re.

Por kompania ka mbyllur gojën në lidhje me këtë temë vetëm duke thënë se “Jemi të lumtur rreth partneritetit Nokia me Windows Phone, por politika jonë nuk na lejon komentimin e fushatave specifike reklamuese për produkte ende të paparaqitura në treg”. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Apple hesht për problemet e fundit të iPhone XS dhe XS Max me karikimin

Lajmet e fundit>