Lajmet

Nokia vendos Microsoft Office në celularët e saj

Publikuar , 12 Gusht 2009
0
Nokia vendos Microsoft Office në celularët e saj

Ashtu siç është pritur Office Mobile po arrin tek Symbian, së bashku me Office Communicator Mobile, SharePoint dhe Microsoft System Center.

Gjithashtu këto dy kompani deklaruan se do të punojnë në eksperienca të ardhshme për përdoruesit e Nokia-s. 

Por kuptohet Nokia “qëndron e përkushtuar ndaj Symbian” dhe “nuk ka plane të tilla” për funksionim të pajisjeve me Windows Mobile.

Në përgjithësi në këtë marrëveshje Microsoft dhe Nokia janë duke tentuar të arrijnë një pozicion më të mirë në treg, asgjë tjetër më shumë. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Adoptimi i teknologjisë 5G, Ericsson jep parashikimin