Lajmet

Nougat po dërgohet tek Galaxy S7 dhe S7 Edge

Publikuar , 12 Janar 2017
0
Nougat po dërgohet tek Galaxy S7 dhe S7 Edge Photo Source: Android Authority

Përdoruesit të Galaxy S7 dhe S7 Edge, kontrolloni telefonët tuaj. Raportohet se Samsung ka filluar dërgimin e Android 7.0 Nougat në telefonët më të mirë të kompanisë për 2016.

Për ata që ishin pjesë e programit beta, përditësimi është 214 megabajt. Përdoruesit e versioneve stabile duhet të presin përditësim të një madhësi më të lartë.

NDRD90M.G935FXXU1DPLT sjell Android 7.0 Nougat dhe jo 7.1.1. Ky version madhor bart edhe përditësimet e sigurisë së Janarit. Përdoruesit e versioneve beta kanë prioritet në marrjen e përditësimit. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Huawei: Teknologjia jonë po aq e sigurtë sa e të tjerëve

Lajmet e fundit>