Lajmet

Nvidia iu jep përdoruesve Linux një Drajver Ekrani 304.51

Publikuar , 01 Tetor 2012
0
Nvidia iu jep përdoruesve Linux një Drajver Ekrani 304.51

Marrëdhënia e Nvidia-s me sistemin e hapur Linux ndonjëherë është e tensionuar, si për shembull kur Linux Torvalds iu kthye Nvidias dhe lëshoi bomba-f në ndërtuesin e GPU-ve, për mungesën e mbështetjes së Linux.

Është ajo çfarë është, dhe ngadalë, por me siguri, gjërat po përmirësohen.

Provat e kësaj mund të gjenden në drajverin e ekranit më të ri 304.51 për Linux, i cila trajton një bandë të gjërë çështjesh dhe shton mbështetje për disa karta grafike.

Drajveri shton mbështetje për kartat grafike GeForce GTX 660, GTX 650, GT 645M, GTX 670MX, dhe GTX 675MX, ndërsa heq shumë të meta në proçes. Ju mund ti shkarkoni drajverat këtu. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Zuckerberg dëshmon përpara Senatit Amerikan për kriptomonedhën Libra