Harduer

Nvidia lançon RTX 3060 më 25 Shkurt

Nga: PCWorld
Publikuar , 15 Shkurt 2021
Prej disa muajsh Nvidia ka pasur probleme me furnizimin me kara grafike dhe kjo situatë nuk ka për të ndryshuar brenda ditës. Nvidia lançon RTX 3060 më 25 Shkurt

Nvidia bëri publike datën e debutimit të GeForce RTX 3060 edhe pse pritja nuk do të jetë sfida më e madhe. Sipas the Verge karta grafike 329 dollarëshe do të shitet nga data 25 Shkurt.

Karta grafike vjen për të pasur GTX 1060 dhe RTX 2060 me funksione si ray tracing me akselerim harduerik dhe DLSS nën 350 dollarë për herë të parë. Por është edhe karta grafike më e ngadaltë e familjes RTX 30 Series me vetëm 3,584 bërthama CUDA, memorie 192-bit dhe frekuencë bazë prej 1.32Ghz.

Por ka kapacitet të lartë memorie prej 12GB RAM.

Sfida e madhe mbetet gjetja e RTX 3060 në stok. Prej disa muajsh Nvidia ka pasur probleme me furnizimin me kara grafike dhe kjo situatë nuk ka për të ndryshuar brenda ditës. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Mungesa e çipeve mund të zgjasë me vite

Tags >

Nvidia