Harduer

Nvidia sjell driver-at e rinj të Windows 10-tës për kartat grafike të serive 400, 500, 600, 700 dhe 900

Publikuar , 23 Qershor 2015
0
Nvidia sjell driver-at e rinj të Windows 10-tës për kartat grafike të serive 400, 500, 600, 700 dhe 900

nvidia-geforce-windows10-drivers-download-hero

Nvidia ka publikuar driver-at e rinj të Windows 10 për kartat grafike GeForce. Driver-at shënojnë shënojnë versionin 353.30 dhe po publikohen kur vetëm pak kohë nga ndajnë nga debutimi i lojosë Batman: Arkham Knight.

Driver-at e rinj të Windows 10-tës  nga Nvidia sjellin mbështetje për disa produkte të kompanisë përfshi kartat e serive 400, 500, 600, 700 dhe 900.

Në një postim në blog Nvidia tha se këto driver-a do të ofronin mbështetje edhe për teknologjinë SLI. Meqë ra fjala, video loja Batman: Arkham Knight tashmë është i disponueshëm për PC dhe Xbox. (PCWorld Albanian)

Shkarkoni driver-at Nvidia 32bit / 64bit

LEXO EDHE:  Nvidia blen prodhuesin Izraelit të çipeve për qendrat e të dhënave

Tags >

Nvidia
Lajmet e fundit>