Lajmet

Me Office 2019 Microsoft eliminon aplikacionin desktop OneNote

Publikuar , 19 Prill 2018
0
Microsoft ka përmirësuar gradualisht aplikacionin e tij OneNote Windows 10 në muajt e fundit, dhe kompania po planifikon karakteristika të reja në të ardhmen. Me Office 2019 Microsoft eliminon aplikacionin desktop OneNote

Microsoft po planifikon të lançojë Office 2019 këtë vit, dhe kompania po ndryshon mënyrën e përfshirjes së OneNote. Aplikacioni që mban shënime, aktualisht ka një version desktop të përfshirë në Office 2016 dhe një aplikacion Universal Windows për Windows 10.

Microsoft është duke zëvendësuar versionin desktop të OneNote me versionin e Windows 10 në Office 2019,që së bashku me marrjen e të gjithë suportit të Office 2019 punojnë vetëm në Windows 10.

Microsoft po krijon gjithashtu një version Mac të Office 2019, dhe versioni i abonimit të cloud Office 365 do të jetë gjithashtu në dispozicion me veçoritë më të fundit.

Aplikacioni ekzistues për desktop, OneNote 2016, nuk do të ketë më funksione të reja, por Microsoft do të vazhdojë ta përditësojë atë për të ndrequr çdo çështje sigurie apo problem deri në fund të funksionimit të tij në tetor 2020.

Microsoft ka përmirësuar gradualisht aplikacionin e tij OneNote Windows 10 në muajt e fundit, dhe kompania po planifikon karakteristika të reja në të ardhmen.

OneNote për Windows 10 këtë verë do të marrë përditësime që përfshijnë aftësinë për të futur dhe kërkuar për etiketa, të shikoni pamjet e drejtpërdrejta të dosjeve të Office në OneNote dhe karakteristikat e klasës Notebook. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Tjetër përditësim, tjetër problem kritik sigurie në Firefox

Tags >

OneNote
Lajmet e fundit>