Harduer

OnePlus 10T vjen më 3 Gusht me Android 13

Nga: PCWorld
Publikuar , 21 Korrik 2022
Ky çip premton deri në 10% më shumë performancën dhe 30% më pak konsum energji. Rivali tjetër Kinez Xiaomi prezantoi së fundi Remid K50 që tha se do të ketë këtë çip. OnePlus 10T vjen më 3 Gusht me Android 13

Pas debutimit të OnePlus 10 Pro në fillim të vitit, OnePlus njoftoi se do të lançojë një tjetër flagship për 2022. Është OnePlus 10T 5G që do të debutojë më 3 Gusht në një eveniment fizik në New York, i pari që prej 2019-ës.

Tipari dallues i telefonit do të jetë çipi i ri Snapdragon 8+ Gen 1. Ky çip premton deri në 10% më shumë performancën dhe 30% më pak konsum energji. Rivali tjetër Kinez Xiaomi prezantoi së fundi Redmi K50 që tha se do të ketë këtë çip.

Telefoni i OnePlus vjen me OxynosOS 13, versioni i Android 13 i kompanisë. Së bashku me funksionet më të fundit të Android, pritet të sjellë më shumë personalizim të ndërfaqes, dizajn e shumë të tjera.

OnePlus 10T 5G do të shitet globalisht që do të thotë se përdoruesit në SHBA dhe Evropë mund ta blejnë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Hakerët përdorin Windows Defender për sulme me ransomware

Tags >

OnePlus