Harduer

OnePlus do të jetë kompania e parë që sjell një telefon 5G

Publikuar , 23 Tetor 2018
0
Duke qenë se OnePlus lançon vetëm telefonë flagshipë 5G-ja shndërrohet në një domosdoshmëri. OnePlus do të jetë kompania e parë që sjell një telefon 5G

Shefi ekzkutiv i OnePlus carl Pei bëri të ditur se kompania ka planifikuar lançimin e një telefoni 5G vitin e ardhshëm dhe sipas dijenisë së tij do të jetë i pari me këtë teknologji.

Madje ai tha se ekipi i tij ka kryer testime të 5G-së në zyrat qendrore të Qualcomm në Gusht.

Duke qenë se OnePlus lançon vetëm telefonë flagshipë 5G-ja shndërrohet në një domosdoshmëri.

Telefoni i ardhshëm i OnePlus mund të vijë me modemin 5G Snapdragon X50 të Qualcomm dhe një modul antene QTM052 mmWave. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  AMD prezanton procesorin e parë në botë për video lojërat me 16 bërthama

Lajmet e fundit>