Lajmet

Ookla lançon aplikacionin Speedtest në Windows 10 dhe Mac

Publikuar , 10 Janar 2017
0
Ookla, kompania pas sajtit të njohur të testimit të internetit Speedtest, dy aplikacione të reja në platformat desktop të Windows 10 dhe Mac OS. Ookla lançon aplikacionin Speedtest në Windows 10 dhe Mac Photo Source: PCWorld

Platforma më popullore në planet e testimit të internetit ofron prej kohësh një aplikacion të tillë në platformat mobile si Android, iOS madje edhe Windows Phone. Së fundi Speedtest mbërriti edhe në televizorët Apple.

Aplikacioni Speedtest në Windows 10, një aplikacion universal, mund të shkarkohet vetëm përmes Windows Store. Ndërfaqja e aplikacioni përbëhet nga një buton në formë rrethore “GO” për të filluar testimin.

Mëposhtë do të gjeni vendodhjen e serverit të testimit dhe kompaninë e cila e hoston si dhe ISP-në me të cilë keni lidhjen e interntit.

Një të klikuar mbi butonin “GO” dhe testimi menjëherë do të kryhet duke shfaqur rezultant jo vetëm brenda aplikacionit por edhe në formën e një njoftimi.

Shkarkoni Speedtest.net për Windows

Shkarkoni Speedtest.net për Mac OS

LEXO EDHE:  Vendoset standard i ri për mbrojtjen e të dhënave në internet