Harduer

Oppo thotë se kamera e motorizuar selfie u mbijeton 100 përdorimeve në ditë për 6 vite

PCWorld Albanian Nga: PCWorld Albanian
Publikuar , 18 Mars 2019
0
Oppo thotë se nuk përbën për problem për Oppo F11 Pro dhe mund të përdoret 100 herë në çdo për gjatë vite me radhë. Oppo thotë se kamera e motorizuar selfie u mbijeton 100 përdorimeve në ditë për 6 vite

Kamerat selfie “pop-up” që kanë filluar të shfaqen tek disa smartfonë të Oppo dhe Vivo, janë trendi më i ri për të cilin njerëzit kanë filluar të shqetësohen për jetëgjatësinë e tyre.

Oppo thotë se nuk përbën për problem për Oppo F11 Pro dhe mund të përdoret 100 herë në çdo për gjatë vite me radhë.

Kjo do të thotë edhe në duart e njeriut më të fiksuar pas selfieve, F11 Pro nuk do të përdoret më jo nga problemi me kamerën frontale por për nga vjetërsia.

Dhe nëse prëdorni skanerin e pasëm të shenjave të gishtërinjve, jetëgjatësia e mekanizmit do të jenë edhe më e lartë.

Këtë informacion Oppo tha përmes një cicërime në Twitter ku Oppo F11 Pro performon një muzikës me kamerën e tij. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Bashkimi Evropian gjobit Qualcomm

Lajmet e fundit>