Lajmet

Orange Shet 30000 iPhone në Angli ditën e parë

Publikuar , 12 Nëntor 2009
0
Orange Shet 30000 iPhone në Angli ditën e parë

Operatori ka nënshkruar të martën plot 30000 kontrata për iPhone, ditën e parë të shitjes së smartphonit të Apple, kjo sipas një shkrimi në Tëitter të një pjesëtari të departamentit të marketingut të Orange.

Ndërkohë që 30000 nuk është mbase ndonjë numër mbresëlënës krahasuar me qindra mijëra iPhon-ët e shitur nga AT&T gjatë ëeekend-it të parë të shitjes së iPhone 3GS në Shtetet e Bashkuara, ky numër nuk është aspak keq nëse mendoni se i takon operatorit të dytë, të një vendi shumë më të vogël, ku 3GS ka qënë i disponueshëm për katër muaj deri tani.

Deri të Martën, operatori O2 ishte shpërndarësi ekskluziv i iPhone në Mbretërinë e Bashkuar. Aktualisht, Orange ka 16 milionë abonentë ndërsa O2 plot 22 milionë. Rasti i Orange dhe suksesit të sajë edhe si operator i dutë, mund të jetë një sugjerim i mirë për

LEXO EDHE:  WhatsApp zbulon limitin e ri të video thirrjeve në grup