Biznes

Ouya arrin të marrë 8.6 milionë dollarë

Publikuar , 10 Gusht 2012
0
Ouya arrin të marrë 8.6 milionë dollarë

63,416 njerëz e përkrahin konzolën e re shtëpiake, duke i’a siguruar kështu projektit 8,596,473 dollarë.

Konzola e bazuar në Android kishte një qëllim financues prej 950,000 dollarësh, që u arrit vetëm pak orë pas lëshimit gjatë muajit të kaluar.

Gjatë ditës së djeshme, grupi i dizajnit që është duke punuar në Ouya konfirmoi që sistemi zyrtarisht do të mbështeste katër kontrollues, derisa Namco Bandai tha që është në “biseda aktive” me Ouya për “të sjell disa nga veçoritë më të mëdha të lojërave në platformën e re të hapur”.

Ouya pritet që të dalë në treg gjatë muajit mars të vitit të ardhshëm. (PCWorld Albanian) 

LEXO EDHE:  Laptopët dhe tabletët e Apple në 2020 me ekrane të avancuara dhe rezistente

Tags >

harduer
Lajmet e fundit>