Harduer

Pajisja më e re e realitetit virtual të HTC quhet Link

Publikuar , 29 Maj 2017
0
Link u raportua fillimisht nga sajti Japonez Mogura VR dhe premton gjashtë pika gjurmimi diçka që se kemi parë më parë në një pajisje të tillë. Pajisja më e re e realitetit virtual të HTC quhet Link Photo Source: HTC

Ja një suprizë; Njihuni me HTC Link, pajisjen e re të realitetit virtual të HTC e cila vjen me një premtim të madh, një zbulim i madh.

Link u raportua fillimisht nga sajti Japonez Mogura VR dhe premton gjashtë pika gjurmimi diçka që se kemi parë më parë në një pajisje të tillë.

Është ndërtuar për të funksionuar me telefonin më të fundit të kompania HTC U11. Pajisja ka ekran 3.6 inç 1080×1200 me frekuencë rifreskimi 90Hz.

Peshon 554 gram dhe ka një fushëpamje 110 gradë. Ky produkt vjen në një moment kur Google tha se në bashkëpunim me HTC do të prodhonte pajisje me teknologjinë 6DOF të gjurmimit. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Telefoni i ardhshëm i Oppo do të karikohet për 30 minuta