Lajmet

Pamja Klasike e Facebook së shpejti nuk do të jetë më

Nga: PCWorld
Publikuar , 21 Gusht 2020
0
Por faqet e suporti tregojnë se nga Shtatori Facebook-u klasik nuk do të jetë më duke marrë me vete edhe ngjyrën blu. Pamja Klasike e Facebook së shpejti nuk do të jetë më

Ka kaluar një vit prej kur Mark Zuckerberg për herë të parë tregoi pamjen e re të Facebook.com, por së shpejti do të jetë i vetmi version për përdoruesit e desktop.

Që nga muaji Maj është lançuar për të gjithë përdoruesit, por këta të fundit mund të zgjedhin të qëndrojnë me pamjen e vjetër.

Por faqet e suporti tregojnë se nga Shtatori Facebook-u klasik nuk do të jetë më duke marrë me vete edhe ngjyrën blu.

Dizajnerët dhe inxhinierët shpjeguan arsyen pas këtij ndryshimi pak muaj më parë. Rimodelimi i rrjetit social ndërsa fokusi po shkon drejt pajisjeve mobile. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Facebook kufizon ridërgimin e mesazheve në Messenger

Tags >

Facebook