Harduer

Panasonic Lumix DMC-GF2, tani zyrtarisht në treg

Publikuar , 04 Nëntor 2010
0
Panasonic Lumix DMC-GF2, tani zyrtarisht në treg

Lumix DMC-GF2 përmban një senzorë Live MOS me 12.1 megapiksela.

Aparati fotografik mundëson një inçizim të plotë të videove me kualitet HD me 1920 x 1080/60i apo 1280 x 720/60p në AVCHD, dhe një largësi ISO prej 100 deri 6400. Modeli i ri është më i vogël dhe më i lehtë se GF1.

Panasonic Lumix DMC-GF2 është 19 përqind më i vogël se GF1, si dhe 7 përqind më i lehtë. Modeli do të dalë në treg në muajin janar të vitit të ardhshëm por fatkeqësisht nuk ka detaje në çmim, por ato do të jenë të ditura së shpejti./pcworld.al

LEXO EDHE:  Njihuni me procesorët e rinj për telefonët e rangut të mesëm

Lajmet e fundit>