Biznes

Pas Spotify edhe Dropbox në bursë

Publikuar , 12 Janar 2018
0
Dalja e Dropbox në bursë mund të jetë ndër më të bujshmet në vitet e fundit nga një kompani Amerikane. Pas Spotify edhe Dropbox në bursë

Shërbimi i shquar cloud dropbox ka aplikuar për daljen publike në bursë raporti agjencia e lajmeve Reuters.

IPO (Initial Public Offering) do të drejtohet nga grupi Goldman Sachs dhe JPMorgan Chase raportoi Bloomberg duke cituar njerëz të afërt me çështjen.

Në Qershor Reuters kishte raportuar se kompania ishte në kërkim të konsulencës për IPO-në.

Dropbox është në bisedime me banka të tjera për të zënë rolet e IPO-së.

Dalja e Dropbox në bursë mund të jetë ndër më të bujshmet në vitet e fundit nga një kompani Amerikane.

Spotify gjithashtu pritet të dalë në bursë në fillim të Pranverës. Deri në Gusht, Dropbox kishte 500 milion përdorues përfshirë 200,000 biznese.

Kompania rivalizohet nga Google me Drive, Microsoft me OneDrive dhe Box. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Dropbox dyfishon memorien për planin profesional në 2TB

Tags >

dropbox
Lajmet e fundit>