Harduer

Pas tre vitesh Swatch rikthehet me një orë të re inteligjente

Publikuar , 25 Tetor 2018
0
Kur do të debutoj, kompania planifikon që së pari të përfshijë softuerin në të paktën një smartwatch të ri Tissot dhe mund të përdoret edhe në produkte të tjera. Pas tre vitesh Swatch rikthehet me një orë të re inteligjente

Swatch nuk ka krijuar një smartwatch që nga Touch Zero One që u bë për lojtarët e volejbollit të plazhit dhe u zbulua në vitin 2015, por tani dimë se kur do të shohim kompaninë që të hyjë përsëri në hapësirën e zgjuar të duarve.

Në mars 2017, CEO i Swatch, Nick Hayek, tha se kompania po punon në sistemin e saj operativ për smartwatches që ishte vendosur të nisë në fund të vitit 2018. Kjo është vonuar, por nuk do të zgjasë edhe shumë momenti kur do të bëhet zyrtare.

Një zëdhënës i Swatch konfirmoi që kompania ende ka në plan të lëshojë sistemin e vet operativ smartwatch i quajtur Swiss OS. Ajo nuk do të zbulohet deri në fund të këtij viti apo në fillim të vitit 2019.

Duke pasur parasysh se është gati fundi i tetorit dhe kemi ende shumë për të dëgjuar nga Swatch, ne do të prisnim që kjo të fillonte më shumë në fillim të vitit 2019.

Kur do të debutoj, kompania planifikon që së pari të përfshijë softuerin në të paktën një smartwatch të ri Tissot dhe mund të përdoret edhe në produkte të tjera.

Aktualisht nuk dimë ndonjë gjë për ndonjë nga këto pajisje dhe është e paqartë nëse ata do të suportojnë një çip të Qualcomm Snapdragon Wear 2100 ose Snapdragon Wear 3100.

Është një lëvizje interesante duke marrë parasysh shumë konkurrencë të Swatch-it për smartwatches duke përdorur sistemin operativ Wear të Google. Swatch ka shumë punë për të bërë për të krijuar një sistem operativ të denjë për të konkuruar me Apple Watch, Wear OS, Tizen dhe bollëkun e produkteve të tjera smart që tashmë mund të blini për kycin tuaj. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Nga Korriku i 2020 tatimet me shërbime të reja elektronike

Tags >

Swatch
Lajmet e fundit>