Analiza

Pasuria e pesë miliarderëve botës në Bitcoin

Publikuar , 13 Mars 2017
0
Javën e kaluar bitcoin pushtoi titujt e lajmeve përsëri: kishte tejkaluar vlerën e arit për herë të parë në historinë e tij. Pasuria e pesë miliarderëve botës në Bitcoin

Duke filluar nga data 5 Mars një bitcoin vlente 1,250 dollar, duke i bërë miliarderët e botës milionerë në bitcoin. Bill Gates, më i pasuri ndër të gjithë kishte një pasuri prej 85.6 miliard dollarësh ose 68.5 milion bitcoin.

Lista e pesë njerëzve më të pasur plotësohet nga Warren Buffet, Jeff Bezos, Armancio Ortega dhe Mark Zuckerberg. Së bashku ato zotëronin një pasuri prej 366.6 miliard dollarësh ose 293.1 milion bitcoin. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Evropa nuk ka planifikuar bllokimin e Libra tha shefi i Bankës Qendrore Evropiane