Lajmet

PCWorld Albanian – Mars 2010

Publikuar , 04 Mars 2010
0
PCWorld Albanian – Mars 2010

TEMAT E NUMRIT

 • Si të ndaloni 11 kërcënime sigurie
  Mendoni se kompjuteri juaj është i sigurt nga sulmet? Vëzhgimi ynë tek kërcënimet më serioze ju ndihmon të forconi mbrojtjen tuaj. Plus, kemi zbërthyer pesë mite sigurie.
 • Markat më (pak) të besueshme të teknologjisë
  Sondazhi me lexuesit e PC World zbulon se cilët prodhues ofrojnë produkte me më pak probleme, me shërbime dhe përkrahje më të fortë.
 • Lufta për çmimin e laptopëve
  Netbook kundër ultraportabëlve; zëvendësuesit e desktopëve kundër pajisjeve të përgjithshme: Kemi llogaritur faktet pro dhe kundër për çdo notebook dhe kemi vendosur në ring më të fortët.

DEPARTMENTE

 • Teknokoment
 • PCWA Forumi
 • Faqja e fundit

NJË HAP PARA

 • 3D Vjen në shtëpi
  HDTV të rinj dhe teknologji të tjera 3D premtojnë të ndryshojnë zbavitjen.
 • Beta Vëzhgim
 • Fanatik

VËZHGIM

 • Rritet privatësia e e-book
  Frika për privatësi në mesin e botuesve po limiton qarkullimin e e-librave.
 • Blerësi Skeptik
 • Në anën tuaj

BIZNES

 • Bëni ueb faqen tuaj të dukshme
  Si të renditeni mirë në rezultatet e kërkimit.
 • Tech Audit

ALARM SIGURIE

 • Windows 7 vs. Malware
  Siguria më e mirë mund të shkatërrojë shfrytëzimin por jo sulmet nga inxhinieria sociale.

ANALIZA & RENDITJE

 • Projektorët Pico bëhen serioz
  Projektorët portabël me madhësi xhepi shtojnë tipare të reja për përdorime biznesi.

JA SE SI

 • Rrjet shtëpiak me multiplatformë
  Shpërndani skedarë dhe printerë me XP, Visat dhe Windows 7.
 • Linja e përgjigjeve
 • Kompjuter pa telashe

 

LEXO EDHE:  Ja kur FaceTime do ti rikthehet normalitetit

Lajmet e fundit>