Lajmet

PCWorld Albanian – Nëntor 2009

Publikuar , 06 Nëntor 2009
0
PCWorld Albanian – Nëntor 2009

TEMAT E NUMRIT 

 • Windows 7: Botim special. SO i ri i Microsoft provon t’i ik spektrit të Vista-s dhe provon të mbush vrimat e XP. Kemi veçuar tiparet, performansën dhe kalimin në këtë sistem. 
 • Windows 7: Jo shumë zbukurues vetëm efektiv. Microsoft ridizajnon Taskbar, System Tray dhe tiparet tjera kyçe në Windows 7.
 • Windows 7: Mënyra më e zgjuar për avancim. Qoftë duke kaluar nga XP apo Vista, do t’ju ndihmojmë të ngriheni dhe vraponi me Windows 7.
 • Windows 7: Shumë më elegant, pak më i shpejtë. Shikoni se si OS i ri ka fituar ndaj Vista në startim, kohëzgjatje të baterisë dhe performansë në teste.

DEPARTMENTE

 • PCWA Forum
 • Edukim IT
 • Përzierje

NJË HAP PARA

 • HDTV trendet e kësaj vjeshte. TV të rinjë që premtojnë 3D, më pak kabllo dhe LED të hollë.
 • Lajm
 • Beta Vëzhgim
 • Fanatik
 • Gjithçka mbi Twitter. Twitter lindi si një projekt brenda frmës amerikane Odeo, e cila do e përdorte këtë shërbim për komunikimin e punëtorëve midis tyre.

BIZNES

 • Drejtoni internet domain-in tuaj. Parimet e llogarive të web faqeve.
 • Rrjet
 • Intervista me Franz Scherz
 • Rrjet
 • HP-prezanton produkte dhe shërbime të reja
 • RJ45 Technologies prezantoi pajisjet për video siguri

ANALIZA & RENDITJE

 • Projektorë ultraportabël. Testuam pajisjet me llambë dhe LED në paraqitjet e tyre.
 • Top 10 Laptopët e fuqishëm
 • Top 5 Printerët Color Inkjet
 • Novatel MiFi 2200
 • Top 10 Kamerat Digitale SLR
 • Linksys nga Cisco Conductor
 • Shkarko këtë

JA SE SI

 • Avanconi Netbook-un tuaj
  Shtatë mënyra deri te mini-laptopi.
 • Linja e përgjigjeve
 • Kompjuter pa telashe

   

LEXO EDHE:  Samsung e ka riparuar Galaxy Fold

Lajmet e fundit>