Harduer

Për shkak të kopjimit të iPad, Galaxy Tab 10.1 ndalohet në Gjermani

Publikuar , 09 Shtator 2011
0
Për shkak të kopjimit të iPad, Galaxy Tab 10.1 ndalohet në Gjermani

 

Ja marrëveshja: gjykata gjermane vendosi një javë pasi që dëgjoi që nuk mund të ketë arsyetime për ndërmarrjen koreane dhe atë se çfarë e shet tek të gjitha shtetet e tjera evropiane. Kështu, urdhëri ishte hequr pjesërisht, duke përjashtuar vetëm njësinë gjermane të Samsung nga shitja e tabletëve brenda Gjermanisë. Sipas Bloomberg, qendra e kësaj ndërmarrjeje në Kore ende është duke iu ofruar Galaxy Tab 10.1.

Ky rast ka të bëjë shumë me komunitetin e Apple për dizajnit 0001811607 për iPad. Sipas një gjykate, propozimi i Samsung thjesht nuk ndryshon mjaftueshëm nga iPad dhe ka dizajne të tjera prej të cilave ata do të mund të zgjedhnin. “Gjykata është për mendimin që dizajni minimalist i Apple nuk është zgjidhja e vetme teknike për ta bërë një kompjuter tablet, dizajne të tjera janë të mundshme” tha gjykatësi kryesues Brueckner-Hofmann./pcworldalbanian

 

LEXO EDHE:  LiFiMax përdor dritën për të shpërndarë internet wireless

Lajmet e fundit>