Lajmet

Përditësimi iOS 8.2 do të mbërrijë në muajin Mars

Publikuar , 07 Shkurt 2015
0
Përditësimi iOS 8.2 do të mbërrijë në muajin Mars

iPhone-6-review9to5Mac raporton se iOS 8.2 të lançohet brenda muajit Mars dhe ka shumë mundësi që kjo të ndodhë javën e dytë të muajit. iOS 8.2 parashikohet të paraprijë lançimin e orës inteligjente Apple Watch e cila raportohet se do të jetë e disponueshme që nga muaji Prill.

Përditësimi i ardhshëm i iOS do të ofrojë mbështetje për produktin e ri të Apple dhe mund të përfshijë një aplikacion të dedikuar për të. Kompania akoma nuk ka deklaruar planet e saj për orën inteligjente por në këtë pikë duket se ajo po vendos detajet e saj të fundit përpara lançimit të shumëpritur. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Apple konfirmon datën e prezantimit të iPhone 11

Tags >

AppleiOS
Lajmet e fundit>