Lajmet

Përditësimi i parë madhor i Windows 10-ës për 2018-ën do të quhet “Spring Creators Update”

Publikuar , 09 Mars 2018
0
Microsoft e filloi me 1607, Përditësimi i Përvjetorit ndjekur nga i Krijuesve 1703, dhe më pas i Krijuesve të Vjeshtës 1709. Përditësimi i parë madhor i Windows 10-ës për 2018-ën do të quhet “Spring Creators Update”

Microsoft do të emërtojë përditësimin e parë madhor të 2018-ës “Spring Creators Update” shkruante një përdorues i rrjetit social Twitter ditën e Enjte.

Konkretisht ndërtimi 1803 do të jetë versioni final i këtij përditësimi madhor.

Pesë versionet madhore të Windows 10-ës Microsoft i ka emëruar në formatin vvmm, një format i cili përkon me kohën e debutimit.

Microsoft e filloi me 1607, Përditësimi i Përvjetorit ndjekur nga i Krijuesve 1703, dhe më pas i Krijuesve të Vjeshtës 1709.

Çdo vit Microsoft lëshon dy përditësime, një në periudhën Mars-Prill dhe një tjetër në Shtator-Tetor.

Finalizimi i Redstone 4/Spring Creators Update pritet të ndodhë këtë muaj dhe të debutojë tek përdoruesit në Prill të 2018-ës.

Megjithatë drejtuesit e kompanisë ende nuk kanë konfirmuar Redstone 4 e as debutimin e tij. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Microsoft prezanton logon e re të shfletuesit Edge

Tags >

Microsoft
Lajmet e fundit>