Lajmet

Përditësohet sistemi operativ i orëve inteligjente të Samsung-ut

Publikuar , 10 Gusht 2014
0
Përditësohet sistemi operativ i orëve inteligjente të Samsung-ut

gsmarena_001 (3)Samsung ka nxjerrë një përditësimit të ri për programet e sistemit Gear Live. Përditësimi do të ndryshojë numrin e ndërtimit të sistemit në KMV78Y. Ky përditësim ka prekur kryesisht orën inteligjente LG G Watch, duke rregulluar problemet me lidhjen dhe karikimin e pajisjes.

Pajisja me veshje Gear Live nuk kishte probleme të tilla, kështu që nuk ka akoma ndonjë informacion të qartë se çfarë ndryshimi do të sjellë ky përditësim në të. Pajisjet inteligjente do të përditësohen automatikisht me faza të njëpasnjëshme. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Edicioni i 8-të i ICT Awards ndan çmimet për historitë shqiptare të suksesit në teknologji