Lajmet

Përdoruesit e Twitter mund të shpërndajnë cicërima në Instagram Stories

Nga: PCWorld
Publikuar , 23 Qershor 2021
Përdoruesit e Twitter mund të shpërndajnë cicërima në Instagram Stories

Në fund të 2020-ës Twitter nisi testimin e një funksionaliteti i cili bënte të mundur publikimin e cicërimave në Instagram Stories.

Tashmë mëse gjysmë viti më vonë kompania e lançoi këtë opsion për të gjithë përdoruesit e iOS. Opsioni aksesohet përmes ikonën e shpërndarjes dhe përzgjedhur opsionin Instagram Stories në fund të menusë.

Për momentin ato postohen si elementë jo-interaktivë dhe nuk mund të likoni një për të parë kontekstin origjinal në Twitter. Pra funksionaliteti nuk dërgon askë në Twitter por të paktën nuk mbushni telefonin me screenshot të cicërimave. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  WhatsApp merr një funksionalitetet të shumë përdorur në Messenger dhe Instagram