Lajmet

Përdoruesit e Uber mund të rezervojnë një taksi nga BBM Messenger

Publikuar , 19 Dhjetor 2017
0
BBM Messenger operohet nga Creative Media Works. Kjo kompani është një divizion i grupit Indonezian PT Elang Mahkota Teknologi TBK. Përdoruesit e Uber mund të rezervojnë një taksi nga BBM Messenger Photo Source: Reuters

Uber bashkoi forcat me BBM Messenger për tu ofruar përdoruesve një taksi nga aplikacioni i tyre i preferuar i komunikimit.

Falë këtij partneriteti përdoruesit e BBM mund të kërkojnë një taksi Uber përmes aplikacionit,” shprehej një ekzekutive e Uber për Azinë Juglindore.

Nga marrëveshja do të përfitojnë përdoruesit e BBM Messenger në Android dhe iOS pa u larguar nga aplikacioni apo të instalojnë më vete aplikacionin Uber në telefonin e tyre.

BBM Messenger operohet nga Creative Media Works. Kjo kompani është një divizion i grupit Indonezian PT Elang Mahkota Teknologi TBK.

Ky i fundit operon platformën e komunikimit dhe rrjetit social BBM falë një licencimi në fuqi me BlackBerry. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Sony nuk po përballon dot kërkesën për sensorë kamerash

Tags >

Uber
Lajmet e fundit>