Blog

PewDiePie, Youtuberi më i paguar me 15 milion dollar të fituara në 2016-tën

Publikuar , 11 Dhjetor 2016
0
PewDiePie, Youtuberi më i paguar me 15 milion dollar të fituara në 2016-tën

gettyimages-494848194Nëse 20 vite më parë do tu thonim se një njeri i vetëm fiton deri në 15 milion dollar në vit duke luajtur video lojëra apo thënë shaka, do të kishit qeshur me të madhe. Në 2016-tën kjo jo vetëm që është realitetet por askush nuk habitet kur dëgjon diçka të tillë.

Sipas Forbes dhe listës së yjeve më të paguar të Youtube, në krye të saj qëndron PewDiePie i cili luan video lojëra dhe publikon shaka.Vitin e kaluar ai fitoi 15 milion dollar nga kanali në Youtube.

Në të vërtetë 10 yjet e Youtube fituan 70.5 milion dollar. Numri dy në listë ëstë Roman Atwood i cili publikoi videon e tij të parë 5 vite më parë. Në 2016-tën ai arriti të fitonte 8 milion dollar.

Komedianja Lilly Singh zuri vendin e tretë me 7.5 milion dollar në vit. Lista e 10 miliarderëve të Youtube është e larmishme me komedianë, këngëtarë, lojtarë, repera, artistë makeup etj. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  YouTube do të fshehë numrin e saktë të ndjekësve

Tags >

youtube
Lajmet e fundit>