Lajmet

Pinterest “rrëmben” Instapaper-in, do të vijojë të jetojë si aplikacion më vehte

Publikuar , 23 Gusht 2016
Pinterest “rrëmben” Instapaper-in, do të vijojë të jetojë si aplikacion më vehte

pinterest-save-buttonPinterest njoftoi blerjen e Instapaper, aplikacionin që ju lejon të ruani një artikull për të ta lexuar më vonë.

“Rrëmbimi” i Instapaper, që ka një ekspertizë në ruajtjen, organizimin dhe analizimin e artikujve, shkon me qëllimin e Pinterest për të mundësuar përmbajtje të përshtatshme për interesat e përdoruesve, tha kompania në një deklaratë.

Instapaper startoi në 2008 nga themeluesi i Tumblr Marco Arment dhe njohit për ndihmën që u jep njerëzve në ruajtjen e historive të gjata kur nuk kanë kohë ti lexojnë për momentin. Pinterest tha se njerëzit e përdorin për të ruajtur artikujt edhe pse artikujt e Pinterest janë shumicën e kohës imazhe informative. Teknologjia e Instapaper do ta ndihmojë Pinterest për të përshtatur përmbajtjen me interesat e përdoruesit.

LEXO EDHE:  PayPal në bisedime për të blerë Pinterest