Lajmet

WhatsApp dhe Google Drive vinë me një bashkëpunim të frytshëm

Publikuar , 08 Tetor 2015
WhatsApp dhe Google Drive vinë me një bashkëpunim të frytshëm

WhatsAppGoogle dhe WhatsApp kanë njoftuar gjatë ditës së sotme bashkëpunimin midis tyre i cili integron në aplikacionin e mesazheve me shërbim cloud Google Drive. E thënë ndryshe mund të ruani dhe ti riktheni bisedat në Google Drive.

Google ka deklaruar se kjo veçori e cila është bërë e disponueshme duke filluar që prej ditës së sotme për përdoruesit e aplikacionit të mesazheve do të arrij gjithsecilin vetëm në disa muaj.

unnamedTashmë do të bëhet e mundur që bisedat  në chat, klipet video dhe fotot do të ruhen automatikisht në llogarinë tuaj të Google Drive. Në rast se përditësoni/humbisni/thyeni telefonin tuaj aktual dhe jeni një përdorues i aplikacionit të mesazheve WhatsApp, në vetëm pak hapa ju mund të rimerrni të gjitha të dhënat tuaja të mëparshme. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Facebook nën hetim për ekspozimin e të dhënave të 500 milionë përdoruesve