Lajmet

Point-and-shoot: Përmbajtja ia kalon stilit

Publikuar , 08 Janar 2009
0
Point-and-shoot: Përmbajtja ia kalon stilit

Aparatet dixhitale sot janë në modë, por modelet top point-and-shoot në tabelën tonë të performancës janë më të mirat. Modeli me 8-megapiksel Canon PowerShot A590 IS ($180) nuk ka edhe aq stil, por ia vlen çmimi që ka: punon me bateri AA dhe ofron fotografi me cilësi të shkëlqyer, stabilizim optik të imazhit dhe funksionim të lehtë.

Për t’u dukur në modë, konsideroni Canon PowerShot SD1100 IS apo modelin me 12-megapiksel Optio A40 nga Pentax. Modeli A40 ofron cilësi të mirë të fotografi ve, përfshin një numër të rregullimeve manuale dhe në pako përfshihet edhe programi për editimin e fotografive nga ACDSee. Dy të ardhurit e rinj në tabelë janë aparati me stil modern 8-megapiksel Nikon Coolpix S210, i cili ka të integruar tiparin për rregullimin e kohës dhe Casio Exilim EX-Z80, i cili optimizion dhe ngarkon videot në YouTube.

LEXO EDHE:  Tenderimi elektronik si masë parandaluese e korrupsionit

Lajmet e fundit>