Harduer

Porsche Design Book One, një laptop simpatik 2,495 dollarësh

Publikuar , 01 Mars 2017
0
Nëse mendonit se Kongresi Mobil Botëror do të largohet këtë vit pa produkte elitare, e keni gabim. Porsche Design erdhi me një 2n1 luksoz me sistem operativ Windows 10 dhe një bosht qëndror i cili sillet 360 gradë. Porsche Design Book One, një laptop simpatik 2,495 dollarësh Photo Source: TechRadar

I quajtur Book One, paisja është e përpunuar në alumin. Sipas Porsche Design, rrotullat e boshtit qëndror janë inspiruar nga transmisioni i një makine sportive siç mund ta shikoni edhe në foto.

Lapsi dixhital i zhvilluar po nga studioja e Porsche është e përshtatur me Windows Ink. Në të djathtë të tabletit është ndërtuar një panel magnetik i cili mban ngjitur lapsin.

Edhe pse ky është produkti i parë i këtij lloji zhvilluar nga Porsche Design, kjo studio ka ndërtuar produkte të tjera me këtë markë siç është rasti i Huawei Mate 9 apo njëherë e një kohë telefonëve BlackBerry.

Laptopi del në shitje në Prill me një procesor Core i7 dhe 512GB SSD. Ai sjell me vehte kamera infrared me mbështetje për Windows Hello.

Kostoja? 2,795 Euro nga dyqanet Porsche Design. Nëse u duket shtrenjtë atëherë shikoni laptopin Surface Book të Microsoft i cili kushton 3,199 dollar. /PCWorld Albanian

Specifikat e Harduerit

Përmasat: 311.4 x 226.5 x 15.9 mm

Pesha: 1580 gram

Ekrani: 10 inç Quad HD me rezolucion 3200 x 1800 piksel

Procesori: Gjenerata e 7 Intel Core i707500U

RAM: 16GB

Memorje: 512GB SSD

Kamera: Frontale 5 megapiksel

Audio: bokse stereo, dy mikrofonë

Bateria: 14 orë jetëgjatësi, 2 orë ngarkim të plotë

Portat: USB-C 3.1, Thunderbolt, USB-A, MicroSD

LEXO EDHE:  Njihuni me procesorët e rinj të Qualcomm për telefonët e rangut të mesëm

Tags >

Porsche