Harduer

Produktet më të mira të teknologjisë për shtëpinë në vitin 2012

Publikuar , 01 Janar 2013
0
Produktet më të mira të teknologjisë për shtëpinë në vitin 2012

Një nga trendet më të veçanta të listës Top 100 nga PC World këtë vit ishte edhe numri i madh i pajisjeve të reja teknologjike të projektuara posaçërisht për shtëpinë. Nëse kishit menduar se kjo tendencë po zhdukej, në fund të këtij artikulli me shumë mundësi do të ndryshoni mendim.

Entuziastët e teknologjisë po tërheqin vëmendjen lidhur me produktet e reja shtëpiake dhe industria po i përgjigjet më së miri.

Jo më pak se 16 pajisjet high-tech për shtëpinë ishin pjesë e listës së 100 produkteve më të mira të vitit 2012 – këtu nuk përfshihen kompjuterët, pasi ata kanë listën e tyre të veçantë.

Asus RT-AC66U (router)

Audioengine 5+ (speakers)

Jawbone Big Jambox (wireless speaker)

Linksys WUMC710 Media Connector (wireless bridge)

Sonos Sub (wireless subwoofer)

D-Link DCS-5222L (IP security camera)

Arcam rPAC (DAC and heaphone amp)

Asus RT-N66U (router)

Vivint Home Automation (home control/security system)

Libratone Zipp (wireless speaker)

AT&T U-verse (broadband Internet service)

Netgear NeoTV Max (media streamer)

ADT Pulse Premier (home control/security system)

Synology DiskStation 712+ (network-attached storage)

Lowes’ Iris (home control/security system)

Apple TV (network media streamer)

Best products

LEXO EDHE:  Busulla.com, platforma inovative e cila përmbush nevojat e studentëve dhe bizneseve

Lajmet e fundit>