Lajmet

Produktet më të mira të vitit 2012: Fotografi dhe video

Publikuar , 01 Dhjetor 2012
0
Produktet më të mira të vitit 2012: Fotografi dhe video

Përparimet teknologjike kanë sjellë ndryshime të paimagjinueshme dhe tepër mbresëlënëse në tregjet e fotografisë dhe videove.

Pothuajse çdo aparat fotografik mund të regjistrojë edhe video 1080p. Madje, edhe kamerat e sigurisë së protokollit të internetit janë në gjendje të prodhojnë video me rezolucion të lartë.

Kamerat dixhitale nga ana tjetër kapin imazhe me rezolucion edhe më të lartë. Softuerët për editimin e videove dhe fotove kanë ecur po ashtu me hapin e këtyre pajisjeve.

Më poshtë paraqitet lista e PC World për produktet më të mira video dhe foto të vitit 2012. (PCWorld Albanian)

Adobe Creative Suite 6 (artistic software)

Olympus OM-D E-M5 (digital camera)

Sony Bloggie Live MHS-TS55 (camcorder)

Instagram (digital photo app)

Adobe Lightroom 4.2 (photo-editing software)

Panasonic HC-V700M (camcorder)

Logitech HD Pro Webcam C920 (webcam)

Sony Handycam HDR-PJ760V (camcorder)

Axis P1344 (IP video camera)

Sony Cyber-shot RX100 (digital camera)

LEXO EDHE:  Samsung padit LG për një reklamë të "pahijshme"