Analiza

Produktet më të përmendura në Mobile World Congress 2011

Publikuar , 21 Shkurt 2011
0
Produktet më të përmendura në Mobile World Congress 2011

Këtu kemi një statistikë që nuk do të tregojë domosdoshmërisht se cilat produkte ishin më të mira, por sigurisht që do të ju njoh një se cilat vegla kishin zgjuar kurreshtje më të madhe. Webtrends i radhiti prodhimet, duke llogaritur përmendjet në Twitter, blogje dhe media të tjera shoqërore në mes të 13 dhe 17 shkurtit.

Edhe pse Samsung Galaxy Tab 10.1 ishte nën numrin e atyre që bënë buzz nga LG Optimus Pad, me ndihmën e gjeneratës së dytë të smartphone, Galaxy S II, Samsung ishte brendi me së shumti buzz të bërë gjatë javës MWC, sikur që ishte CES 2011. Në vendin e dytë ishte Google (kjo nuk është befasi, për shkak të bisedave të bëra për Android në smartphone dhe tableta), ndërsa në vendin e tretë HTC.

Samsung dhe HTC u ndeshën për të mbizotëruar në bërjen buzz, por Samsung triumfoi me 32%. Të martën, HTC u kundërpërgjigj me tabletën e vet 7 inçëshe,  HTC Flyer 1.5GHz, duke fituar në atë ditë me 30.8% të kryerjes buzz.

Kur tabletat morën 47.7% të buzz-it, të gjithë garuesit e iPad ishin ende duke mbizotëruar me 52.3% buzz për smartphone, të cilët (smartphone-ët) në të kaluarën kanë qenë të vetmit të bërë buzz në MWC./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Ekranet me frekuencë të lartë: 60Hz, 90Hz dhe 120Hz të shpjeguara