Lajmet

Programi shëndetësor One Life i Telekom Albania tashmë me një partneritet të ri, Spitalin Amerikan

Publikuar , 11 Tetor 2016
0
Programi shëndetësor One Life i Telekom Albania tashmë me një partneritet të ri, Spitalin Amerikan

telekomTelekom Albania, ish AMC pas ribrandimit në Verën e 2015-tës, së fundi ka lançuar një fushatë ambicioze e cila bart emrin “One Life.” Ky program synon ofrimin e shërbimeve shëndetësore falas për të gjithë abonentët e kompanisë nëpërmjet bashkëpunimeve me spitale dhe qendra shëndetësore.

Kompania ofron dy paketa: Siler dhe Gold abonetët e të cilët mund të përfitojnë kontrolle mjekësore nga një kardiolog, ortoped, kirurg, obestetër, pediatër si dhe një sërë shërbimesh të tjera.

Aktualisht ky shërbim ofrohet në 7 qytete: Tiranë, Durrës, Shkodër, Vlorë, Fier, Korçë dhe Pogradec. Disa prej partnerëve më të shquar janë Spitali Hygeia dhe së fund Spitali Amerikan.

Partneriteti më i ri mes Telekom Albania dhe Spitalit Amerikan do të ofrojë vizita mjekësore falas dhe pa limit vetëm me një rimbushje prej 1,000 lekësh. Ndërsa me një rimbushje 3 mujore prej 1,000 lekësh abonentët do të përfitojnë akoma edhe më shumë që nga analiza të gjakut, urinës, glicemisë, kolesterolit, EKG e shumë të tjera. Kjo paketë ofrohet vetëm njëherë në vit.

Telekom Albania, e cila bart emrin e një prej markave më të shquara të telekomunikacionit në Europë, Deutsche Telekom, që nga ribrandimi ka sjellur në tregun shqiptar risi të shumta për konsumatorët e saj.

Vlen të përmenden abonimet falas në aplikacione e produktivitetit Evernote dhe Wunderlist si dhe shërbimi Telekom Extra i cili ju lejon të blini një paketë dhe ta paguani më vonë apo edhe shërbimi One Life. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Bursat kriptografike përballë rënies së volumit të tregtimit