Lajmet

Projekti Sunroof tregon nëse shtëpia juaj është e përshtatshme për implementimin e paneleve diellore

Publikuar , 18 Gusht 2015
0
Projekti Sunroof tregon nëse shtëpia juaj është e përshtatshme për implementimin e paneleve diellore

project_sunroof-featuredGoogle do të na ndihmojë për të zbuluar nëse shtëpia jonë është e përshtatshme për implementimin e paneleve diellore. Projekti quhet Sunroof, dhe tregon sesa energji mund të gjenerojë tarraca ose çatia e shtëpisë suaj përmes Google Maps.

Kjo do të thotë se përmes Google Maps, Projekti Sunroof do të analizojë edhe historikun e kushteve meteorologjike të vendodhjes së shtëpisë suaj, drejtimin kryesor të erës, hijen e shkaktuar nga ndërtesat dhe pemët. Për fat të keq kjo aktualisht funksionon vetëm në dy qytete amerikane. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”_BXf_h8tEes”]

LEXO EDHE:  Chrome ofron mbrojtje nga shkarkimi i maluerëve

Tags >

Sunroof
Lajmet e fundit>