Harduer

Projektori i LG-së që mund të pasqyrojë pamje 120-inç nga 17 cm largësi

Publikuar , 21 Dhjetor 2018
0
Këtë vit kompania do ta provojë përsëri me Laser 4K i cili është gati të konkurrojë me Hisense Home-Theater dhe projektorët super të shtrenjtë Sony. Projektori i LG-së që mund të pasqyrojë pamje 120-inç nga 17 cm largësi

Çdo vit në CES LG sjell një model të ri projekti edhe më të avancuar në përpjekje për të na bindur që të heqim dorë nga TV.

Këtë vit kompania do ta provojë përsëri me Laser 4K i cili është gati të konkurrojë me Hisense Home-Theater dhe projektorët super të shtrenjtë Sony.

HU85L, siç edhe modeli mban emri, nuk përmend mbështetjen për HDR por ofron gamë të gjerë ngjyrash dhe mund të projektojë një ekran 120-inç nga një distancë vetëm 17 centimetrash ose 90-inç nga një distancë prej 5 centimetrash.

Nuk ka informacione rreth datës së debutimit por do të pajisjet me inteligjencën artificiale ThinQ, kontrollin e zërit dhe kontrollin me anë të gjesteve.

Projektori ka një shkëlqim prej 2,500 lumens. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Sony zbulon detajet e PlayStation 5

Tags >

LGSony