Blog

Pse Mark Zuckerberg dhe Priscilla Chan janë imun ndaj butonit “Block” në Facebook?

Publikuar , 04 Shtator 2017
0
Nga Zuckerberg pritej sepse edhe postimet e tij kanë një farë avantazhi në algoritmin e Facebook. Pse Mark Zuckerberg dhe Priscilla Chan janë imun ndaj butonit “Block” në Facebook?

Plot 9 muaj më parë folëm rreth kësaj teme ndërsa sot kemi një përgjigje pse përdoruesit e kanë të pamundur të bllokojnë profilin e Mark Zuckerberg në rrjetin social Facebook. (http://bit.ly/2x4FZkG)

Saga filloi në Janar kur u vu re se llogaria e Zuckerberg ishte imune ndaj butonit “Block” ndërsa tashmë edhe profili i bashkëshortes së tij është imun.

Nëse klikoni butonin “block” në Facebook-un e ekzekutivit të Samsung, sajti kërkon që të konfirmoni qëllimet tuaja dhe më pas ju paraqet një mesazh paralajmëruar ku thuhet “Ky profil nuk mund të bllokohet momentalisht.

Nga Zuckerberg pritej sepse edhe postimet e tij kanë një farë avantazhi në algoritmin e Facebook.

Por ndërsa problemi u shfaq edhe tek një tjetër anëtar i familjes, Priscilla Zuckerberg, një zëdhënës i rrjetit social tha se fenomeni nuk është specifik vetëm për një llogari por vjen ngaqë llogarinë që kërkoni të bllokoni është bllokuar nga shumë të tjerë.

Edhe qeni i familjes ka një Facebook por llogarinë e tij mund ta bllokoni. Madje edhe motrës së tij. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Bezos tani është dyfish më i pasur se Zuckerberg