Harduer

Publikohen detajet e Galaxy Tab A 2017, tableti ruan koston e ulët

Publikuar , 18 Qershor 2017
0
Ai do të fuqizohet nga një procesor Qualcomm Snapdragon 425 me katër bërthama 1.4 Ghz Cortex-A53 dhe grafika Adreno 308. Publikohen detajet e Galaxy Tab A 2017, tableti ruan koston e ulët Photo Source: Samsung

Samsung duket se është pranë prezantimit të një tableti të ri të rangut të ulët. Bëhet fjalë për Galaxy Tab A 8.0 (2017) i cili u shfaq në dabatazën e GFXBench me numra modeli SM-T380 për versionin Wi-Fi dhe SM-T385 për version LTE.

Sipas informacioneve të përvetësuara nga databaza, tableti ka ekran 8 inç 1,280×800, kamër të pasme 8 megapiksel dhe frontale 5 megapiksel.

Ai do të fuqizohet nga një procesor Qualcomm Snapdragon 425 me katër bërthama 1.4 Ghz Cortex-A53 dhe grafika Adreno 308.

Tableti vjen me 2GB RAM dhe 16GB memorje të brendshme. Funksionon me Android 7.0 Nougat. Duke pasur në konsideratë harduerin e lartpërmendur, mund të prisni një çmim të arsyeshëm. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Nëse keni një telefon të tillë më mirë ta ndërroni ose nuk do të përdorni dot WhatsApp

Lajmet e fundit>