Harduer

Publikohen imazhe të modelit të ri të Surface Pro

Publikuar , 19 Maj 2017
0
Tashmë insajderi i njohur i industrisë Evan Blass erdhi me disa imazhe intriguese kur shfaqet një laptop Surface Pro. Publikohen imazhe të modelit të ri të Surface Pro Photo Source: Evan Blass

Microsoft do të mbajë një eveniment të rëndësishëm ditën e Hëne në Shangai të Kinës dhe spekulohet se kompania do të prezantojë Surface Pro 4.

Tashmë insajderi i njohur i industrisë Evan Blass erdhi me disa imazhe intriguese kur shfaqet një laptop Surface Pro.

Bazuar në imazhet e ofruara nga Blass, Surface Pro ri ndryshon shumë pak nga modeli i parë i 2015-ës.

Pjesa më e madhe e përditësimeve pritet të jenë brenda laptopit ku pritet një harduer i përmirësuar.

Sa i përket aksesorëve, laptopi vjen me një laps dhe tastierë të disponushme në katër ngjyra vijon Blass. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Përditësimi madhor i Windows 10-ës tashmë i disponueshëm për shkarkim