Harduer

Quest është pajisja më e re e realitetit virtual nga Facebook

Publikuar , 27 Shtator 2018
Sipas rrjetit social përdoruesit e Quest do të mund të shohin në një hapësirë prej 370 metrash katror. Quest është pajisja më e re e realitetit virtual nga Facebook

Divizioni i realitetit virtual pranë Facebook prezantoi ditën e Mërkure pajisjen e re e cila quhet Quest.

Pajisja do të kushtojë 399 dollarë dhe del në shitje Pranverën e ardhshme me mbi 50 lojëra.

Quest është sistemi i parë VR All-in-One i kompanisë tha Facebook. Pajisja sjell mobilitetin e Oculus Go dhe fuqinë e Oculus Rift.

Sipas rrjetit social përdoruesit e Quest do të mund të shohin në një hapësirë prej 370 metrash katror.

Oculus u ble nga Facebook për 3 miliardë dollarë në 2014-ën me besimin se realiteti virtual do të shndërrohej së shpejti në revolucion. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Kriza e çipeve godet shitjet e iPhone