Blog

Qytetarët Amerikanë peticion për heqjen e emrit të Trump nga disa ndërtesa në Manhatan

Publikuar , 16 Nëntor 2016
0
Qytetarët Amerikanë peticion për heqjen e emrit të Trump nga disa ndërtesa në Manhatan

zarroli-trump_custom-8189eeab73af72b2e8b9e81dbc16ff8aa887f420-s800-c85Emri i presidentit të Amerikan të përzgjedhur Donald Trump do të hiqet nga ndërtesat në pjesën perendimore të Manhattan nxitur nga një peticion i nënshkruan nga mëse 600 qytetarë.

Tre ndërtesat të njohura si Trump Place do të riemërohen në 140, 160 dhe 180 Riverside Blvd sipas një e-mail-i nga kompania Equity Residential.

Ndërtesat janë pjesë e një kompleksi gjgand përgjatë lumit Hudson të cilat Trump i ndërtoi së bashku me një grup miliarderësh nga Hong Kongu në 1990. Edhe pse ndërtesat kanë emrin e Trump ato janë në pronësi të Equity.

Megjithatë ky ndryshim nuk prek të gjitha ndërtesat të cilat kanë emrin Trump. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  SHBA dhe Franca luftë fjalësh për taksën dixhitale

Tags >

Trump