Lajmet

Raport: Google aplikon ndryshime të reja vizuale në Play Store

Publikuar , 08 Nëntor 2016
0
Raport: Google aplikon ndryshime të reja vizuale në Play Store

google-play-store-100692022-largeEdhe njëherë tjetër Google po trazon ujërat e Play Store me disa ndryshime vizuale të dyqanit të aplikacioneve Android.

Këtë herë kemi të bëjmë me ndryshime të vogla dhe jo ridizenjim drastik të cilat kanë filluar të shfaqen në disa paisje. Sfondi ngjyrë jeshile është errësuar ndërsa secila faqe e aplikacioneve ka një buton të madh instalimi dhe më pak elementë.new-play-store-100692034-large

E pëlqejmë së shumti ngjyrën më të errët të sfondit dhe pastrimin e faqeve të aplikacioneve nga elementë shpërqendrues.

Aktualisht nuk e kemi një APK sepse ndryshime realizohen në anën tjetër, pra në serverat e Google. Disa raportime thonë se ndryshimet po vinë në valë. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Motori i kërkimit të vendeve të punës Google shkakton ankesa nga rivalët