Harduer

Raport: Modeli buxhetor i iPhone do të quhet XC dhe kushton 600 dollarë

Publikuar , 10 Shtator 2018
0
Ky spekulim i fundit plotëson linjën e tre iPhone që pritet të debutojnë: iPhone XS, XS Plus dhe XC. Raport: Modeli buxhetor i iPhone do të quhet XC dhe kushton 600 dollarë

Aktiviteti i Apple po vjen pas dy ditësh dhe prej tij presim lajme të mëdha nga iPhone e rinj me ekrane OLED dhe Face ID tek iPad Pro dhe iOS 12.

Nga fronti i iPhone presimin lançimin e një versioni të përditësuar të iPhone i cili do të ketë ekran më të madh dhe një versioni më të lirë që do të ketë ekran LCD.

Sipas një raporti të ri nga 9to5Mac modeli buxhetor i iPhone do të quhet iPhone XC.

Ky spekulim i fundit plotëson linjën e tre iPhone që pritet të debutojnë: iPhone XS, XS Plus dhe XC.

Po sajti shkon më tutje duke thënë se modeli buxhetor XC do të kushtojë 699 dollarë, iPhone XS 900 dollarë dhe iPhone XS Plus 1,000 dollarë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Shitjet e smartfonëve do të shënojnë rënie me 2.5% gjatë 2019

Lajmet e fundit>